Skip to main content

Zaopatrzenie dla psów oznacza znacznie więcej niż tylko podstawowe jedzenie i schronienie dla psów. W rzeczywistości, zaopatrzenie dla psów obejmuje obecnie wszystko, co może utrzymać psa szczęśliwego i zdrowego. Istnieje wiele sklepów zoologicznych, które oferują kompleksową ofertę artykułów dla psów.

Artykuły dla psów są skategoryzowane jako podstawowe, funkcjonalne i rozpieszczające. Podstawowe artykuły dla psów obejmują obroże dla psów, artykuły pielęgnacyjne, łóżka, budy i jedzenie. Funkcjonalne artykuły dla psów obejmują bramy, drzwi i ogrodzenia, a smakołyki dla psów, zabawki i olejki do masażu aromaterapeutycznego to przykłady artykułów rozpieszczających.

Legowiska dla psów należą do najważniejszych podstawowych materiałów eksploatacyjnych. Łóżka pomagają utrzymać zdrowe kości i stawy psa. Wiele sklepów zoologicznych posiada w swojej ofercie artykuły do szkolenia psów, które są przede wszystkim pomocami szkoleniowymi i sprzętem zaprojektowanym w celu ułatwienia i zwiększenia skuteczności szkolenia psa. W ich skład wchodzą również specjalne obroże dla psów, których zadaniem jest karanie psa za niepożądane zachowanie. Domki dla psów występują w różnych rozmiarach i wykonaniach, w tym domki plastikowe i drewniane. Dobra buda dla psa powinna być na tyle duża, aby pies mógł się w niej swobodnie obracać i musi być na tyle trwała, aby zapewnić mu długotrwałe schronienie. Artykuły do pielęgnacji psów obejmują szampony dla psów, odżywki; obcinaczki do paznokci, szczotki i grzebienie. Istnieją również specjalne środki do higieny dla psów, przeznaczone do pielęgnacji uszu, oczu i zębów.

Istnieją trzy rodzaje karmy dla psów – wilgotna, sucha i półwilgotna. Karma dla psów powinna być zbilansowana pod względem odżywczym niezależnie od jej formy. Ponadto wszystkie zapasy karmy dla psów powinny być odpowiednio przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, aby nie stracić wartości odżywczych.

Artykuły dla zdrowia psów szybko stają się nieodłącznym elementem pielęgnacji psów. Ogólne artykuły zdrowotne dla psów można kupić bez recepty. Obejmują one witaminy dla psów i suplementy, pchły, kleszcze opieki dostaw psów i produktów stomatologicznych dla psów. Rozpieszczanie psów obejmuje wszystko od klatek dla psów, artykułów pielęgnacyjnych, zabawek i kostiumów. Te dostawy są dostępne online, a właściciele psów mogą zamówić, przeglądając katalogi online.

1. Ćwicz psa regularnie i często

Regularne i zróżnicowane spacery są nie tylko niezbędne dla utrzymania psa w zdrowiu. Dają mu one również szansę na poznanie nowych środowisk i doświadczenie nowych bodźców, w tym spotkanie z innymi psami. Pomoże mu to stać się zadowolonym i dobrze przystosowanym psem, a także pozwoli uniknąć problematycznych zachowań.

Zawsze nadzoruj spacery i ćwiczenia psa na zewnątrz. Pamiętaj, że nie każdy lubi psy tak jak Ty. Nie wspominając już o tym, że wypadki mogą zdarzyć się bardzo łatwo, więc trzymaj psa na smyczy, chyba że jesteście na bezpiecznym, w pełni ogrodzonym terenie.

Z drugiej strony nie popełniaj błędu nadmiernego ćwiczenia psa, kiedy jest jeszcze młody, ponieważ jego kości nie są jeszcze wystarczająco silne, aby poradzić sobie z dodatkowym obciążeniem, jakie to powoduje. Krótsze okresy i częste ćwiczenia są regułą, dopóki pies nie dorośnie do pełni sił.

Regularne spacery pozwalają również Twojemu psu na prawidłową eliminację.

Nie popełniaj błędu trzymania psa w klatce, w której nie może się nawet obrócić, nie mówiąc już o rozciągnięciu się!

Jeśli masz ogrodzone podwórko, jednym z najlepszych rozwiązań, aby odpowiednio zadbać o swojego psa jest zainstalowanie drzwiczek dla psów, aby mógł on mieć dodatkowy ruch, kiedy tylko ma ochotę lub potrzebę wyjścia. Zapobiegnie to wielu problemom zdrowotnym w przyszłości.

2. Karmić odpowiednią żywność

Wysokiej jakości karma dla psów jest niezbędna dla zdrowego psa. Zawsze sprawdzaj etykiety, jakie są składniki. Większość suchych karm w Ameryce Północnej opiera się na kukurydzy jako głównym składniku, co może być dobre dla świń lub kurczaków, ale zdecydowanie nie jest dobre dla psów! Psy są głównie mięsożercami, więc większość karmy powinna być oparta na białkach zwierzęcych.

Nawet jeśli znajdziesz suchą karmę, gdzie wymieniają mięso jako pierwszy składnik, bądź ostrożny i zawsze sprawdzaj ogólne „podsumowanie” składników.

Wiele firm produkujących karmę dla zwierząt używa tej brudnej sztuczki, że wymieniają składniki jeden po drugim, więc mogłoby się wydawać, że mięso jest głównym składnikiem, ponieważ jest wymienione jako pierwsze, ale kiedy dodasz je razem, dowiesz się, że większość składników jest oparta na ziarnach!

Zazwyczaj karma w puszce jest lepsza, ponieważ jest oparta na mięsie, ale należy pamiętać o powyższej sztuczce, zwłaszcza w przypadku warzyw.

Proszę Nie próbuj nawet tych idiotycznych „zdrowych diet warzywnych”. One „mogą” być dobre dla ciebie, ale zdecydowanie nie są dobre dla twojego mięsożercy.

Oczywiście zawsze możesz dodać trochę suchej karmy do psiej konserwy, aby uczynić ją bardziej interesującą.

I zawsze, zawsze upewnij się, że twój pies ma dostęp do czystej wody pitnej.

3. Właściwa socjalizacja

Socjalizuj swojego psa od pierwszego dnia, kiedy przyprowadzisz go do domu. Socjalizacja oznacza wprowadzenie go do domu i członków gospodarstwa domowego. Oznacza to również próbę wystawienia go na każde możliwe wydarzenie, które może napotkać w Twoim otoczeniu, aby wiedział czego się od niego oczekuje i jak ma się zachowywać w różnych okolicznościach.

Socjalizacja to także odpowiednie szkolenie psa. Możesz zabrać go do lokalnej szkoły szkolenia psów lub szkolić go samodzielnie, jeśli masz czas i odpowiednie know-how.

Zarówno Ty, jak i Twój pies będziecie znacznie szczęśliwsi, jeśli będzie dobrze wyszkolony.

Socjalizacja oznacza również czułość. Psy są zwierzętami społecznymi, więc rozwijają się w środowisku społecznym swojej „paczki”. Zawsze szukają uwagi swojego przywódcy i starają się go zadowolić.

Jeśli zamierzasz dostać psa, a następnie pozwolić mu stracić sam w swoim podwórku lub nawet garażu przez większość czasu, to nie dostać żywego psa! Niech pies będzie częścią Twojego codziennego życia rodzinnego.

Close Menu

Wszystko o psach

Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji psów, o których być może zapomniałeś dać swojemu psu. Sprawdź i dowiedz się, czy pominąłeś coś na liście.
Naucz swojego psa kilku sztuczek. Możesz także trenować je, aby zachowywać się prawidłowo. Te działania mogą być również zabawą dla was obu. Robiąc to, nie zapomnij zawsze nagradzać swojego psa za każdą dobrą pracę, którą wykonują.
Pozwól swojemu psu ćwiczyć i grać. Spacer lub zabawa z psem to nie tylko świetne ćwiczenie dla ciebie i dla twojego zwierzaka, ale także dobry sposób na nawiązanie więzi z nimi. Frisbee lub piłka byłyby świetnymi zabawkami dla twojego zwierzaka. Tylko upewnij się, że jest zbyt duży, aby mogli go połknąć.