Skip to main content

Opieka nad psem jest tak ważna dla zdrowego psa, że warto zapoznać się z tymi poradami. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz dom dla psa, organizujesz rutynę lub szkolenie psa, pielęgnację psa lub spacer psa, znajdziesz tutaj porady. Opieka nad psem jest podobna do opieki nad człowiekiem. Opieka nad naszym pooch jest tak ważna, że będzie się badać w sieci, rozmawiać z psimi profesjonalistami, a nawet dyskutować ze swoim pooch. Opieka nad psem jest bardzo podobna do opieki, jaką dajemy naszym dzieciom. Przy prawidłowej opiece dadzą one dziesięć lub więcej lat przyjemności. Podobnie jak w naszym zdrowiu, wczesne okresy życia są kluczowe. Profesjonaliści, którzy mogą udzielić pomocy, to weterynarze, trenerzy psów i pieski.

Opieka nad psem powinna rozpocząć się jeszcze przed przywiezieniem go do domu. Trzeba przygotować całą rodzinę na przybycie kociaka. Nowy przyjazd może umieścić nos z wspólnego ludzi i zwierząt. Należy również zabezpieczyć dom przed szczeniakami. Aby to zrobić dobrze, jest umieścić cię w jego zestaw umysłu, czołgać się po domu, szukać, gdzie może spaść, które mogą uwięzić lub zatruć go. Jeśli twój pooch ma problemy zdrowotne, nawet przy najlepszej opiece nad psami, może się to zdarzyć i może być bardzo kosztowne. Rozważ więc zakup ubezpieczenia dla zwierząt domowych.

Inną ważną decyzją jest wybór, czy twój ukochany powinien być wykastrowany. Większość specjalistów od psów radzi to, cytując badania, że kastracja prowadzi do dłuższego życia i mniej problemów behawioralnych. W dobie obecnego kryzysu kredytowego zbyt wiele psów trafia do domów opieki. Może warto również rozważyć wybór swojego pupila z jednej z tych organizacji charytatywnych.

Jeśli twój pooch będzie w pobliżu dzieci, rozważ ich bezpieczeństwo, z dwudziestoma procentami czterech i pół miliona ludzi ugryzionych przez psy potrzebujących pomocy medycznej. Aby poprawić bezpieczeństwo psa upewnij się, że twój pies ma dobre szkolenie, że pooch ma dużo ćwiczeń. Jeśli nie możesz zapewnić psu wystarczającej ilości ćwiczeń, rozważ skorzystanie z usług profesjonalnego psiego spacerowicza, który zwykle pomoże ci w szkoleniu posłuszeństwa i opiece nad psem, jak również.Aby pomóc szczeniakowi, ustal plan socjalizacji szczeniaka, aby mógł dobrze radzić sobie z ludźmi i innymi zwierzętami. Podobnie jak my, ludzie, opieka nad psem wymaga szczepień, więc wybierz weterynarza i uzyskaj zastrzyki wykonane dla swojego psiego przyjaciela.

Będzie on potrzebował miejsca do odpoczynku i snu. Używanie skrzyni lub klatki jest często dobrą inwestycją, aby dać mu bezpieczne miejsce do odpoczynku. Aby zapewnić dobrą opiekę, będziesz potrzebował szczotek, obroży, smyczy, łóżek i koców. Dla dobrej opieki nad psem, ustaw dobrą regularną rutynę. Włącz niektóre szkolenia dla psów, zaczynając proste szkolenie posłuszeństwa, wystarczy 10 minut dziennie powiedzmy szkolenia klikera. Karmić canine w regularnych czasach i z różnych pokarmów. Podobnie jak ty unikaj zbyt wielu smakołyków, poza częścią szkolenia psa. Nigdy nie karm przy stole, trudno jest wtedy przestać. W rutynie, zapewnić ćwiczenia dla niego, psy pierwotnie chodził długie odległości i większość może chodzić na więcej niż dziesięć mil dziennie. Aby utrzymać go w zdrowiu, musisz go ćwiczyć wystarczająco, w zależności od rasy jedna do dwóch godzin dziennie jest potrzebna. Ten regularny spacer psa często zmniejsza problemy, takie jak lęk separacyjny.

Pielęgnacja psa jest również ważna dla pielęgnacji Twojego pupila. Dzikie zwierzęta potrafią same się pielęgnować i myć. Upewnij się, że program ten czas w, to nie jest obowiązek, ale przyjemność, gdzie można mieć trochę jakości czasu razem. Wiele osób uważa, że kąpiel psa jest konieczna. Są tacy, którzy mówią, że powinna być częsta i tacy, którzy robią to tylko wtedy, gdy się zabrudzą. Odpowiednia częstotliwość zależy od rasy, rodzaju i długości włosa oraz ich trybu życia. Ja preferuję dłuższe okresy, w których skóra jest chroniona przez ich olejki eteryczne, które szampony mogą zmyć. Tak więc w podsumowaniu pielęgnacja psa jest kluczem do posiadania wspaniałej relacji ze swoim psem, więc zaplanuj ją i poświęć na nią czas, Dzięki niej oboje będziecie się dobrze bawić razem.

zkolenie psa metodą klikerową, świetna metoda, fatalna nazwa. Lepszą nazwą byłby trening „słyszalnej precyzji” lub coś seksownego i fajnie brzmiącego. Ludzie często słyszą słowo clicker i myślą, że to tylko nowość lub gadżet. Ja z pewnością tak myślałem… na początku.

Za miesiąc miałem dostać szczeniaka i po tym jak początkowe podniecenie opadło, uderzyła mnie myśl: „Nie wiem nic o tym, jak szkolić psa”. Natychmiast zacząłem czytać i oglądać wszystko, co mogłem znaleźć, że było związane z szkoleniem szczeniaka.

Podczas moich poszukiwań natknąłem się na szkolenie klikerowe dla psów, ale ominąłem je, ponieważ wydawało mi się, że to zbyt wiele jak na nowość. Zanim spróbowałam sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi, byłam już zachwycona popularnymi programami telewizyjnymi mówiącymi o mistycznych energiach, teorii dominacji, teorii stada i o tym, że mój pies w jakiś sposób potrafi czytać w myślach.

Przyszedł mój szczeniak, a ja wprowadziłem w życie metody telewizyjne, które tak bardzo chciałem wypróbować. Po tygodniu zobaczyłem, że na pewno działają, ale naprawdę nie podobała mi się relacja, jaką miałem z moim psem. Cały czas był zbyt poważny i czułem się bardziej jakby był moim więźniem niż przyjacielem.

Kiedy kupowałem psa, wyobrażałem sobie szczęśliwe spacery po parku i jego towarzystwo, kiedy tego potrzebowałem. Wiedziałem, że musi być coś lepszego, szkolenie szczeniaka ma być zabawą. Co to było o szkoleniu psa za pomocą klikera?

Wystarczyły dwie minuty czytania, aby przekonać mnie, że muszę przynajmniej spróbować szkolenia klikerowego mojego psa. Co uderzyło mnie najbardziej jest to, że jest on używany na wszystkich rodzajach zwierząt; delfiny. koty, słonie, a nawet ludzie mogą być szkolone kliker. Drugi duży punkt sprzedaży było to, że obejmuje zero kary, kocham to.

Po przeczytaniu poradnika i obejrzeniu kilku darmowych filmów poszedłem do sklepu zoologicznego i dostałem kliker. Mój szczeniak Snoop miał wtedy tylko 10 tygodni, ale zareagował na szkolenie z klikerem niemal natychmiast. Po pięciominutowej sesji wiedziałem, że już nigdy nie wrócę do tradycyjnych metod. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, ale właśnie nauczyłem się, jak szkolić psa.

Czytałem dalej i oglądałem filmy, z których większość była całkiem dobra. Żarówka naprawdę zgasła, gdy znalazłem świetnego nauczyciela na YouTube i kupiłem kilka znakomitych ebooków. Snoop wkrótce zamykał drzwi, włączał i wyłączał światła, leciał do mnie na przywołanie i trzymał się mojej nogi jak klej na komendę.

Zacząłem go wyprowadzać bez smyczy i robić z nim małe sesje treningowe klikerem na spacerach. Na każdym spacerze ludzie komentowali, jak dobrze się zachowywał i pytali, jak to się stało. Próbowałem wyjaśnić, na czym polega trening klikerowy, ale często widziałem lekceważące spojrzenia ludzi, kiedy wyciągałem swój kliker lub nawet tylko wymieniłem to słowo.

Większość właścicieli albo słyszała o treningu klikerowym, ale odrzucała go tak jak ja, albo nie miała pojęcia, co to w ogóle jest.

Wyjaśnijmy więc nieco sprawę. Oto kilka głównych mitów i prawd o szkoleniu psa za pomocą klikera.

8 rzeczy, które musisz wiedzieć o szkoleniu psa metodą klikerową

1. Kliker nie musi być klikerem. Czytasz to dobrze. Najważniejszą rzeczą jest posiadanie czegoś, co wydaje spójny dźwięk, który jest wyraźny i niezbyt nieprzyjemny dla uszu.

2. Kliknięcie robi dwie rzeczy: daje psu znać, że robi coś dobrego w momencie kliknięcia, oraz że zbliża się smakołyk.

3. NIE musisz mieć klikera i smakołyków przy sobie przez cały czas.

4. Twój wyszkolony klikerem pies BĘDZIE robił wszystkie swoje sztuczki z lub bez smakołyków i klikera w końcu.

5. Szkolenie klikerowe psa nie jest wcale czasochłonne. Polecam 5-10 minutową sesję raz lub dwa razy dziennie, najwyżej trzy razy. Robienie sesji podczas spaceru z psem sprawia, że jest ona przyjemniejsza dla was obojga.

6. Głównym powodem, dla którego szkolenie Clicker jest lepsze niż tradycyjne metody jest to, że jest precyzyjne. Na przykład, w tradycyjnych metodach trener czasami mówi „dobry chłopiec/dziewczynka”, aby zaznaczyć pożądane zachowanie. Cóż, czasami mówimy słowa o nieco innym tonie i wysokości dźwięku, co może, ale nie musi, przełożyć się na Twojego psa. Wtedy inna osoba mówi „good boy/girl” swoim głosem, jest ogromna szansa, że Twój pies nie zawsze będzie wiedział co się do niego mówi. Kliker brzmi tak samo w czyjejkolwiek ręce.

7. Szkolenie klikerowe jest w całości pozytywne. Żadnego szarpania smyczą, zastraszania, przypinania czy szczypania. Nic.

8. Nagroda nie zawsze musi być jedzeniem; może to być zabawka, pochwała lub cokolwiek innego, co twój pies kocha.

Szkolenie psa metodą klikerową jest naprawdę dość proste. Kiedy zrozumiesz podstawową koncepcję i czas, możesz nauczyć swojego psa robić lub nie robić dosłownie wszystko, do czego jest fizycznie zdolny. Niezależnie od tego czy szkolisz szczeniaka czy starego wyjadacza jest to metoda, której używaj, łapki w dół.

Close Menu

Wszystko o psach

Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji psów, o których być może zapomniałeś dać swojemu psu. Sprawdź i dowiedz się, czy pominąłeś coś na liście.
Naucz swojego psa kilku sztuczek. Możesz także trenować je, aby zachowywać się prawidłowo. Te działania mogą być również zabawą dla was obu. Robiąc to, nie zapomnij zawsze nagradzać swojego psa za każdą dobrą pracę, którą wykonują.
Pozwól swojemu psu ćwiczyć i grać. Spacer lub zabawa z psem to nie tylko świetne ćwiczenie dla ciebie i dla twojego zwierzaka, ale także dobry sposób na nawiązanie więzi z nimi. Frisbee lub piłka byłyby świetnymi zabawkami dla twojego zwierzaka. Tylko upewnij się, że jest zbyt duży, aby mogli go połknąć.