Skip to main content

Zapewnienie, że twój pies jest zdrowy i bezpieczny, jest jednym ze sposobów budowania dobrych relacji z psami. Znając niektóre wskazówki dotyczące pielęgnacji psów, które pomogą Ci zadbać o nie i zapewnić im ich potrzeby, może być również Twoim sposobem na odwzajemnienie towarzystwa i radości, które wniosły do Twojego życia.
Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji psów, o których być może zapomniałeś dać swojemu psu. Sprawdź i dowiedz się, czy pominąłeś coś na liście.
– Naucz swojego psa kilku sztuczek. Możesz także trenować je, aby zachowywać się prawidłowo. Te działania mogą być również zabawą dla was obu. Robiąc to, nie zapomnij zawsze nagradzać swojego psa za każdą dobrą pracę, którą wykonują.
– Pozwól swojemu psu ćwiczyć i grać. Spacer lub zabawa z psem to nie tylko świetne ćwiczenie dla ciebie i dla twojego zwierzaka, ale także dobry sposób na nawiązanie więzi z nimi. Frisbee lub piłka byłyby świetnymi zabawkami dla twojego zwierzaka. Tylko upewnij się, że jest zbyt duży, aby mogli go połknąć.
– Zabierz swojego psa do weterynarza na regularne kontrole.
-Daj swojemu zwierzakowi dobre schronienie. Domek dla psa byłby dobry dla twojego psa, ale nie trzymaj swojego zwierzaka w jego domku dla psów do końca jego życia. Baw się z nim i spędzaj z nim czas, ponieważ psy uwielbiają mieć towarzystwo wokół.
-Utrzymuj swojego zwierzaka w zdrowiu i uwolnij go od kleszczy, pcheł i innych pasożytów. Również zachować swój dom wolny od tych pasożytów, zwłaszcza jeśli masz dzieci wokół.
-Nie przekarmiaj swojego psa. Zdecydowanie narażasz jego zdrowie na niebezpieczeństwo i skracasz życie swojego pupila z przekarmieniem.
-Miej swojego psa wykastrowany lub spayed. Kastracja psa płci męskiej i kastracja psa płci żeńskiej są ważnymi wskazówkami dotyczącymi opieki nad psem, które powinieneś śledzić i są konieczne. To sprawi, że samiec psa będzie mniej agresywny, a kastracja samicy pozwoli jej również uwolnić się od stresu bycia w rui i od hałaśliwych psów męskich podążających za nią. Te również pomogą Twojemu zwierzakowi żyć zdrowiej.
-Obserwuj, co jedzą. Niezależnie od tego, czy dajesz swojemu zwierzakowi komercyjną karmę dla psów, czy niektóre skrawki stołu, upewnij się, że dajesz mu odpowiednie jedzenie, które daje mu odpowiednie odżywianie. Uważaj również na żywność, która może zaszkodzić twojemu zwierzakowi. Czekolady na przykład mają substancje, które mogą być toksyczne dla psów.
-Nie zapomnij zaktualizować ich szczepień.
-Przechowuj produkty domowe, które mogą zaszkodzić Twojemu psu, z dala od ich zasięgu. Wybielacz, kulki na mole, środki do zmiękczania tkanin, płyn do płukania ust i wiele innych mogą być szkodliwe, jeśli zostaną połknięte przez psy. Pestki i nasiona owoców mogą być również szkodliwe dla psów, ponieważ mogą zablokować ich przewód pokarmowy. Trzymaj wszystkie te daleko od jedzenia psa lub z ich zasięgu dla ich bezpieczeństwa.
-Daj swojemu psu dobry kołnierz i tag z adresem domowym i numerem telefonu. Na pewno chciałbyś, aby twój zwierzak wrócił do ciebie łatwiej, gdy się zgubi.
Poznanie kilku dobrych wskazówek dotyczących pielęgnacji psów i dbanie o swoje psy z pewnością sprawi, że będziesz bardziej kochany dla swoich zwierząt i dobrym sposobem na zdrowszy i szczęśliwy związek ze swoimi zwierzętami.

Close Menu

Wszystko o psach

Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji psów, o których być może zapomniałeś dać swojemu psu. Sprawdź i dowiedz się, czy pominąłeś coś na liście.
Naucz swojego psa kilku sztuczek. Możesz także trenować je, aby zachowywać się prawidłowo. Te działania mogą być również zabawą dla was obu. Robiąc to, nie zapomnij zawsze nagradzać swojego psa za każdą dobrą pracę, którą wykonują.
Pozwól swojemu psu ćwiczyć i grać. Spacer lub zabawa z psem to nie tylko świetne ćwiczenie dla ciebie i dla twojego zwierzaka, ale także dobry sposób na nawiązanie więzi z nimi. Frisbee lub piłka byłyby świetnymi zabawkami dla twojego zwierzaka. Tylko upewnij się, że jest zbyt duży, aby mogli go połknąć.