Skip to main content

Poważne traktowanie opieki nad psem
Posiadanie zwierzęcia domowego jest jednym z najbardziej ujmujących zajęć, jakie można mieć w życiu. Badania wykazały, że posiadanie zwierzęcia jest świetnym sposobem na zmniejszenie ilości stresu, którego doświadcza dana osoba. Zwierzęta domowe są świetnymi słuchaczami, mają najzabawniejszy sposób na wywołanie uśmiechu i nie dają nic mniej niż absolutną miłość i lojalność wobec swoich właścicieli.

Jeśli chodzi o zwierzęta domowe, psy i koty zawsze były oceniane jako najlepsze ulubione. Ale ten czas jest poświęcony wyłącznie psom i właściwej pielęgnacji psów. Pies zawsze był znany jako najlepszy przyjaciel człowieka i nie bez powodu. Psy z natury są zwierzętami społecznymi o mentalności stadnej. Naturalnie, mają silną więź z właścicielem, którego uważają za przywódcę alfa w otoczeniu stada. Biorąc pod uwagę właściwą opiekę nad psami i miłość, dadzą ci swoją najwyższą i bezwarunkową lojalność i przywiązanie.

Opieka nad psem zaczyna się już w wieku szczenięcym dla niektórych, podczas gdy dla tych, którzy zdecydują się przyjąć, psy mogą być już starsze, ale w potrzebie tej samej miłości opieki. Wybór opieki nad psem pociąga za sobą dużą odpowiedzialność. Jako właściciel psa, oczekuje się, że szczeniak będzie podniesiony i wychowany odpowiedzialnie i bez myśli o porzuceniu raz nowość zużywa się. Było już zbyt wiele historii o psach porzuconych przez swoich właścicieli po tym, jak stracili zainteresowanie czynnościami związanymi z opieką nad psem.

Tak wcześnie jak to możliwe, część opieki nad psem obejmuje nauczenie szczeniaka rozpoznawania członków rodziny i właściwego szkolenia domowego. Powstrzymaj się od stosowania ostrych metod szkolenia szczeniaka, ponieważ będzie to służyć tylko do zaszczepienia złych nawyków, które mogą być trudne do skorygowania, gdy starszy. Zamiast tego używaj delikatnych, ale stanowczych instrukcji w nauczaniu i spraw, aby rzeczy były stałe, aby wzmocnić dobre zachowanie.

Czas karmienia jest również integralną częścią opieki nad psem. Utrzymuj czas karmienia na stałym poziomie, tak bardzo jak to możliwe. Szczeniak musi być karmiony kilka razy w ciągu dnia, a częstotliwość zmniejsza się wraz z wiekiem. Będzie to następowało stopniowo, aż pies będzie w stanie odpowiednio się dostosować. Upewnij się, że zawsze dostępna jest duża ilość czystej wody.

Ważne jest również szkolenie w zakresie załatwiania potrzeb fizjologicznych. Większość właścicieli zazwyczaj uważa ten aspekt opieki nad psem za jeden z trudniejszych. To prawda, że nauczenie psa, gdzie ma się załatwiać, wymaga wiele cierpliwości, ale nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Prawidłowa opieka nad psem wymaga od właścicieli starannego i cierpliwego przyuczenia psa do załatwiania się w określonym miejscu poprzez wiele pozytywnych wzmocnień. Dzięki nagrodom i dużej ilości czułości pies będzie w stanie się podporządkować.

Dawanie klapsów nie jest zazwyczaj wskazane. Pies z instynktu będzie się płaszczył przy najwcześniejszych oznakach dezaprobaty ze strony właściciela. Stanowcze „nie” wystarczy, aby pokazać, że jego zachowanie jest nie do przyjęcia. Nagradzaj dobre zachowanie i bądź stanowczy w korygowaniu niepożądanych zachowań. Poprzez ciągłe powtarzanie, pies będzie w stanie zrozumieć i nauczyć się, co jest dopuszczalne, a co nie.

Opieka nad psem jest bardzo podobna do wychowywania niemowlęcia. Z właściwą instrukcją i miłością, każdy pies wyrośnie na cenionego i kochającego członka rodziny. Nie ma po prostu nic takiego jak więź, którą szczęśliwy pies daje swojemu właścicielowi i to właśnie ten fakt sprawia, że zwierzęta te dają tyle spełnienia w przebywaniu z nimi.

Właściwa opieka obejmuje kąpiel, jedzenie, pielęgnację, opiekę zdrowotną, rekreację, schronienie i bezpieczeństwo. Nie tylko fizyczne problemy zdrowotne mogą wypłynąć na powierzchnię z niewłaściwej opieki nad psami, ale także problemy behawioralne. Poniżej wymieniono kilka podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji psów, które należy stosować w pielęgnowaniu swoich zwierząt.

Kąpiel i pielęgnacja

Kąpiel jest konieczna dla psów domowych, aby były czyste. Chociaż ważne jest, że powinno się to robić tylko raz w miesiącu, ponieważ częste kąpiele mogą wysuszyć skórę zwierzęcia, czyniąc ją bardziej podatną na infekcje skórne. Wycieranie zwierzęcia wilgotnym ręcznikiem lub mycie tylko jego łap wystarcza, aby utrzymać go wolnym od brudu w przerwach między kąpielami.

Z drugiej strony, pielęgnacja powinna być wykonywana codziennie. Wśród wszystkich porad dotyczących pielęgnacji psów, jest to najbardziej lubiany obowiązek wszystkich miłośników psów. W wieku trzech miesięcy Twój pupil jest fizycznie przygotowany na przyjęcie odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Zawsze upewnij się, że jego sierść jest gładka i wolna od kołtunów poprzez odpowiednie czesanie. Bądź delikatny w szczotkowaniu sierści swojego pupila, aby uniknąć zadrapań na jego skórze.

Opieka zdrowotna

Regularne wizyty u lekarza weterynarii w celu przeprowadzenia badania fizycznego i szczepień to jedna z idealnych porad dotyczących pielęgnacji psa, która pozwoli utrzymać go w dobrej formie. Jeśli jednak taka wizyta jest niewykonalna, możesz osobiście sprawdzić ciało swojego psa. Możesz rozpocząć inspekcję jego uszu, ust i zębów. Sprawdź, czy opuszki łap Twojego pupila nie mają żadnych urazów. Obejrzyj jego sierść pod kątem obecności pcheł, a jego łajno pod kątem obecności robaków. W przypadku infestacji pcheł i robaków sercowych natychmiast zabierz swojego pupila do lekarza weterynarii.

Możesz również skonsultować się z lekarzem weterynarii w sprawie kastracji swojego psa. Kastracja daje każdemu psu wiele korzyści zdrowotnych. Dzięki niej psy są mniej agresywne i mniej podatne na raka prostaty i rozwój guzów związanych z czynnościami hormonalnymi.

Żywność

Utrzymuj zrównoważoną dietę bogatą w witaminy, białko, minerały i odpowiednią ilość kalorii. Daj swojemu pupilowi dużo czystej wody do picia, zwłaszcza w gorące letnie dni. Skontaktuj się z weterynarzem, jeśli zauważysz, że Twój pies czuje się niespokojny z powodu upału. Udar cieplny jest dla psów zagrożeniem życia.

Schronienie

Dom dla psów jest najwłaściwszą formą schronienia, jaką można zapewnić swojemu pupilowi. W przypadku psów ożywionych i ogromnych, bardziej wskazane jest pozostawienie ich na ogrodzonym podwórku. Przychodzi czas, kiedy Twój pupil tęskni za towarzystwem człowieka. Zaplanowanie weekendu, w którym mogłyby zostać w Twoim domu lub spać z Tobą na łóżku lub kanapie, uspokoiłoby ich lęki przed samotnością.

Rekreacja

Niektórzy właściciele psów wolą, aby ich pupile przez większość czasu były uwiązane. Pamiętaj, że psy domowe potrzebują aktywności fizycznej, takiej jak bieganie i chodzenie, aby ich ciała były zdrowe. Co więcej, wykonywanie tych ćwiczeń fizycznych z psami gasi ich potrzebę uwagi i opieki ze strony człowieka. Utrzymywanie psów zajętych fizycznie pomoże również w utrzymaniu problemów behawioralnych na uboczu. W sezonie letnim nie zmuszaj swoich zwierząt do wykonywania ćwiczeń z Tobą, zwłaszcza gdy nie są w nastroju do tego. Pozwól im po prostu pozostać w chłodnym miejscu do odpoczynku, ponieważ są bardziej wrażliwe na ciepło niż ludzie.

Bezpieczeństwo

Wszystkie psy domowe powinny być w obrożach z zawieszkami, na których widnieją ich imiona, nazwiska właścicieli i ich adresy. W przypadku zaginięcia, psy mogą być łatwo zwrócone prawowitym właścicielom z takimi informacjami. Używanie smyczy podczas wyprowadzania zwierząt na spacer jest jedną z ważnych wskazówek dotyczących opieki nad psami, ponieważ dzięki niej pies będzie bezpieczny i zabezpieczony przed wypadkami.

piesiprzyjaciele.pl

 

Close Menu

Wszystko o psach

Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji psów, o których być może zapomniałeś dać swojemu psu. Sprawdź i dowiedz się, czy pominąłeś coś na liście.
Naucz swojego psa kilku sztuczek. Możesz także trenować je, aby zachowywać się prawidłowo. Te działania mogą być również zabawą dla was obu. Robiąc to, nie zapomnij zawsze nagradzać swojego psa za każdą dobrą pracę, którą wykonują.
Pozwól swojemu psu ćwiczyć i grać. Spacer lub zabawa z psem to nie tylko świetne ćwiczenie dla ciebie i dla twojego zwierzaka, ale także dobry sposób na nawiązanie więzi z nimi. Frisbee lub piłka byłyby świetnymi zabawkami dla twojego zwierzaka. Tylko upewnij się, że jest zbyt duży, aby mogli go połknąć.